درباره ما

شركت ایران ملاس به عنوان نخستین تولید كننده ی خمیرمایه فوری در ایران از اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۳ با ظرفیت سالانه ۲۵۰۰ تن خمیرمایه خشك فوری، با نام تجاری فریمان آغاز به كار نمود. این واحد در زمینی به مساحت ۹ هكتار و در ۲ كیلومتری شهر فریمان بر پایه ی تكنولوژی كشور اتریش و با همكاری كارشناسان شركت ANDRITZ احداث و راه اندازی گردید. با توجه به تكنولوژی جدید و پیشرفته سیستم های تولید و كنترل این واحد و دانش متخصصین كارآزموده‏‌، محصول این شركت دارای كیفیت مطلوب و قابل رقابت با بهترین نوع خارجی كه گواه این ادعا، درخواست افزایش سهمیه ی نمایندگان و مصرف كنندگان داخلی خمیرمایه فریمان و روند صعودی صادرات از بدو تولید تاكنون بوده است.

 

گام نخست:

مدیران شركت، از ابتدای راه اندازی، اعتقاد به نقش مدیریت كیفیت در روند تولید داشتند‏ و بدین جهت در سال ۱۳۷۶ اقدام به پیاده سازی و اخذ گواهینامه ی ایزو ۹۰۰۲ از شركت NQA كشور انگلستان نمودند، مضافاً با راه اندازی واحد تحقیق و توسعه و همكاری با متخصصان میكروبیولوژی و بیوتكنولوژی اقدامات مؤثری در روند افزایش پایدار و مداوم كیفیت خمیرمایه فریمان انجام دادند. این شركت در جهت حفظ و ثبات كیفیت محصول خود اقدام به خرید مدرن ترین ماشین آلات جهت بسته بندی تحت خلاء محصول كرد.

 

گام دوم:

مواجه شدن با افزایش روزافزون درخواستهای مشتریان داخلی و خارجی خمیرمایه فریمان‏، شركت را بر آن داشت تا با اجرای طرح توسعه‏،‌ نه تنها ظرفیت تولید خود را به بیش از ۴ هزار تن در سال برساند، بلكه با شناخت كامل از بازار رقابتی دنیا با استفاده از جدیدترین ماشین آلات خط تولید از كشورهایی نظیر آلمان، ‌سوئیس و اسپانیا به روند رو به رشد كیفیت محصول خود شتاب بیشتری بدهد.

 

گام های بعدی

اقدامات مؤثر در جهت افزایش تولید و به روز کردن سیستم های کنترل و ماشین آلات و اعتماد به دانش متخصصین شرکت، افزایش تقاضای مشتریان را به همراه داشت. لذا شرکت ایران ملاس در جهت برآورده ساختن نیاز و رضایت مشتری با به اجرا گذاشتن دو طرح توسعه دیگر در سالهای ۱۳۸۵ و ۱۳۹۵ ظرفیت تولید خود را به ۱۲۰۰۰ تن در سال رساند و همچنین در جهت حفظ و ارتقاء كیفیت و شرایط كاری ، با ارتقاء سیستم مدیریت كیفیت “ISO” و پیاده سازی استانداردهای دیگری نظیر”OHSAS “و” GMP” این روند را ادامه داد.

 

حاصل تلاش مدیریت و پرسنل شرکت ایران ملاس در ربع قرن گذشته تثبیت نام فریمان به عنوان بهترین خمیرمایه کشور و کسب افتخارات زیر در سالهای گذشته می باشد:

  • دو دوره صادر كننده نمونه كشوری (سالهای ۸۳ – ۸۶)
  • شانزده دوره صادركننده نمونه استان خراسان (سالهای ۸۱ – ۸۲ – ۸۳ – ۸۵ –۸۶ – ۸۷ – ۸۸ – ۸۹ – ۹۰ – ۹۵ – ۹۶ – ۹۷ – ۹۸ – ۹۹ – ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲)
  • ده دوره واحد نمونه صنعتی استان خراسان (سالهای ۸۳ – ۸۴ – ۸۵ – ۸۹ – ۹۱ – ۹۲ – ۹۴ – ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲)
  • دو دوره واحد نمونه معاونت غذا و دارو (سالهاي ۸۴ – ۹۳)
  • چهار دوره واحد برتر ايمنی و سلامت شغلی (سالهای ۸۹ – ۹۱ – ۹۲ – ۱۴۰۰)
  • كارفرمای نمونه سازمان تامين اجتماعی
  • كارآفرين برتر شهرستان فريمان سال ۹۸
  • صنعت گر نمونه سال ۸۹

 

شركت ایران ملاس در سال ۱۳۹۵ اقدام به تولید انواع بهبود دهنده های صنعت نان و شیرینی نمود. تكنولوژی تولید این محصول مشتركاً از كشورهای ایتالیا و هلند خریداری شده و محصول آن با توجه به شرایط آردهای كشور و نان های تولیدی ، با ظرفیتی متناسب با نیاز كشور راه اندازی شده است.

انواع بهبوددهنده های تولیدی شركت ایران ملاس با نام و لگو ثبت شده فریمان به بازار عرضه می شود.

محصولات شرکت ایران ملاس